Tavsiye Linkler

HASANDERE KÖYÜ
HASANDERE KÖYÜ

Hasandere, Sinop ilinin Erfelek ilçesine bağlı bir köydür. Sinop iline 25 km, Erfelek ilçesine 3 km uzaklıktadır. 200 haneli köyde 15 hane kadar gürcü yaşamaktadır. 
Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir. Köyde ilköğretim okulu yoktur. Köyde, içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi de yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır. Köy doğal güzellikleri ile meşhurdur.  Hasandere Köyü’nün tam ortasından geçen dere üzerinde 20 m. uzunluğunda vahşi bir güzelliğe sahip ender rastlanabilir bir doğa harikasıdır. 
Döküldüğü yerde yüzmeye elverişli göl oluşturur. Köy hudutları içerisinde Halil Usta Tepesi adıyla İlk Tunç Çağ-Roma dönemlerine ait kalıntılar bulunmaktadır. 
Ayrıca köy sınırlarından geçen tarihi su yolları mevcuttur.

 

KÖYÜMÜZDE MUHTARLIK YAPAN KİŞİLER

 

Murat AVCI
Sevket SÖNMEZ
Hamdi SÖNMEZ
Hasan TASKIN
Durmus ÇAVDAR
Hikmet ÖZGENÇ

HASANDERE KÖYÜ HASANDERE KÖYÜ HASANDERE KÖYÜ HASANDERE KÖYÜ HASANDERE KÖYÜ HASANDERE KÖYÜ HASANDERE KÖYÜ HASANDERE KÖYÜ HASANDERE KÖYÜ HASANDERE KÖYÜ HASANDERE KÖYÜ HASANDERE KÖYÜ HASANDERE KÖYÜ HASANDERE KÖYÜ HASANDERE KÖYÜ HASANDERE KÖYÜ HASANDERE KÖYÜ HASANDERE KÖYÜ HASANDERE KÖYÜ HASANDERE KÖYÜ HASANDERE KÖYÜ

Görüntülenme Sayısı: 12648
Tarih: 2014-06-17 20:33:29

Yorum Yap

Ad Soyad     

Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi

Doğrulama kodunu giriniz: