Tavsiye Linkler

Palamutun Fiyatı 3 Liraya Düştü !
Palamutun Fiyatı 3 Liraya Düştü !

Karadenizli balıkçılar, özellikle ekim ayının gelmesiyle artan palamut avından oldukça memnun.

Su ürünleri av yasağının 1 Eylül'de sona ermesiyle "vira bismillah" diyerek denize açılan balıkçılar, eylül ayı boyunca deniz suyunun soğumamasının da etkisiyle istedikleri miktarda avlanamadı.

VATANDAŞIN DA YÜZÜ GÜLDÜ

Ekim ayına iyi başlayan Karadenizli balıkçılar, son 10 günde bol miktarda avla kıyıya dönerken bu durum balıkçının yanı sıra ucuzlayan balıkla sofrası şenlenen vatandaşın da yüzünü güldürdü.

Sinop Kastamonu Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ali Bayrak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu yıl palamutta Bereketli bir sezon yaşandığını söyledi.

SEZON ÇOK HAREKETLİ

Sezonun başladığı 1 Eylül'den sonra ilk verilerin bu yıl palamudun bol olacağını kendilerine müjdelediğini belirten Bayrak, "Karadeniz'de bol balık avlanıyor ve balıkçımızın yüzü gülüyor. Balıkçılarımız günde 100 kasadan 400 kasaya kadar palamut avlıyor, sezon çok hareketli" dedi.

PALAMUT BATIYA GÖÇ EDERKEN AV DAHA DA ARTACAK

Palamut avındaki artışın süreceğine değinen Bayrak, "İnşallah daha da bol olacak. Palamudun şimdi doğuya göçü var. Doğudan tekrar batıya göçünde daha umutluyuz, daha fazla balık avlayacağımızı düşünüyoruz. Gidişat iyi, balıkçımız memnun" diye konuştu.

Bu sezonun, son yılların palamut avcılığı yönünden en güzel dönemi olduğunu anlatan Bayrak, bereketin devam edeceğini ve gelecek ayların balık avı yönünden daha da güzel olacağını vurguladı.

TANESİ 3 LİRA


Görüntülenme Sayısı: 4599
Tarih: 2014-10-12 11:25:24

Yorum Yap

Ad Soyad     

Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi

Doğrulama kodunu giriniz: