Tavsiye Linkler

Erfelek’te Öğretmen ve Aile Eğitimi gerçekleştirildi
Erfelek’te Öğretmen ve Aile Eğitimi gerçekleştirildi

ERFELEK’TE EĞİTİM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Engelliler Destek Programı (EDES) “Bilinçli Aile Engelsiz Birey Projesi” kapsamında Erfelek’te Öğretmen ve Aile Eğitimi gerçekleştirildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Koordinesinde; Sinop Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğü ve Sinop Eğitimi Araştırma ve Geliştirme Derneği işbirliği içerisinde yürütülen “Bilinçli Aile Engelsiz Birey Projesi” kapsamındaki ilk eğitimini Erfelek’te gerçekleştirdi.
Proje; Sinop ilinde yaşayan engelli ailelerin ve bireylerin bilinçlendirilmesini, engelli ailelerin ve bireylerin sahip oldukları haklar konusunda bilgilendirilmesini, istihdam alanları, sağlık hizmetleri, eğitim hakları, ulaşım gibi konularda seminer ve sempozyum yolu ile engelli haklarını, engelli birey ve ailelere aktarmayı hedefliyor.
Erfelek Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitimde Proje Koordinatörü Kandemir Çorapcı tarafından projenin amaçları ve hedeflerinden bahsedildi. Rehberlik Araştırma Merkezi Rehber Öğretmeni Ayla Kılıç, Özel Eğitim Öğretmeni Ali Duru ve TOKİ Şehit Fatih Erer Ortaokulu Özel Eğitim Öğretmeni Özden Şahin Koca tarafından Engelli Yakını Aileleri, projenin amaçları içerisinde yer alan Engelli Hakları Nelerdir konusunda bilgilendirildi. Daha sonra Okul Müdürü ve Okul Sınıf Rehber Öğretmenlerine yönelik olarak da Cumhuriyet İlkokulu Özel Eğitim Öğretmeni Bünyamin Güney ve Gazi Mustafa Kemal İlkokulu Özel Eğitim Öğretmeni Şehri Güney tarafından Kaynaştırma Uygulamalarına Ulaşılabilirliğin Sağlanması konusunda bilgilendirme eğitimi yapıldı.

Kaynak:  https://www.facebook.com/nese.ayhan.aa

 


Görüntülenme Sayısı: 2269
Tarih: 2015-06-04 21:20:28

Yorum Yap

Ad Soyad     

Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi

Doğrulama kodunu giriniz: